Rethinking Education

Zmieniamy edukację.

Projekt “Rethinking Education – zmieniamy edukację” powstał w odpowiedzi na kryzys związany z koronawirusem. Chcemy stworzyć rozwiązanie, które realnie wpłynie na rzeczywistość związaną z edukacją zdalną.

To oddolna inicjatywa pro publico bono, w pełni finansowana poprzez swoją pracę przez osoby w niego zaangażowane. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Greenhat Innovation. Oprócz DT w Szkole partnerami współtworzącymi go są Service Design Network Poland, LEMLab, Happy Color oraz iteo.

Podsumowanie projektu odbyło się w ramach konferencji pod patronatem MEN pt. Projektowanie rozwiązań dla edukacji, czyli design thinking po polsku 2020. Nagranie ze spotkania obejrzysz >> tutaj.

 

Sprawdź działania realizowane w ramach projektu!

“Trzy światy” – badanie uczniów, rodziców i nauczycieli

Przeprowadziliśmy ogólnopolskie badanie w formie jakościowych ankiet oraz wywiadów pogłębionych wśród rodziców, nauczycieli oraz uczniów. Żeby sprawdzić różne perspektywy na nauczanie zdalne, zebraliśmy informacje od ponad 350 osób. Wyniki przedstawiamy w opracowaniu “Trzy światy – edukacyjne ścieżki doświadczeń w dobie kryzysu“.

W 7 rozdziałach przechodzimy od nakreślenia sytuacji wyjściowej w momencie zamknięcia szkół, przez adaptację, budowanie relacji, (nie)równość szans, nowy rytm, nowe kompetencje aż do edukacji przyszłości.

Tworzyliśmy go z myślą o projektantach rozwiązań edukacyjnych, poszukujących nowych rozwiązań dyrektorach i nauczycielach oraz innych inicjatorach zmian w oświacie.

Autorkami są: Marta Kuroszczyk (liderka etapu badawczego), Agnieszka Gliszczyńska, Natalia Urbańska, Agnieszka Kaim, Agata Ciesielska i Ewa Tomczak. W podsumowaniu materiału wspierały nas także Magdalena Brzuska, Ewa Zielina i Dorota Grzesiczek.

>> pobierz “Trzy światy”

inspiracyjne webinary

Odbyło się 5 webinarów, na których goście opowiadali o swoim spojrzeniu na edukację i jej przyszłość.

generowanie pomysłów

Tablica na warsztaty ideacji przygotowana przez Agatę Ciesielską z Service Design Network Poland.

Bank pomysłów – pomysły zebrane po warsztatach i uporządkowane przez projektantki z iteo: Magdalenę Brzuskę, Dorotę Grzesiczek i Ewę Zielinę.

książeczka

Polecamy bezpłaty zbiór opowiadań „Uśmiechnij się! W domu też jest fajnie” przygotowany specjanie dla dzieci i rodziców, którzy mierzą się z izolacją i edukacją zdalną.

Książęczka powstała w ścisłej współpracy z Happy Color. Zawiera krótkie opowiadania i ćwiczenia kreatywne dla najmłodszych, których celem jest dostarczenie okazji do wytchnienia, wspólnej zabawy i budowania bliskości.

>> pobierz książeczkę

.

Zaangażowane z DT w Szkole

Ewa Tomczak
Barbara Bartczak
Barbara Bartczak
Iza Błaszkiewicz
Małgorzata Daniel

.

zapraszamy do kontaktu

Zróbmy razem coś dobrego!