Podsumowanie projektu “Rethinking Education – Zmieniamy Edukację”

 

Obejrzyj nagranie webinaru przeprowadzonego w ramach konferencji online pt.

projektowanie rozwiązań dla edukacji, czyli design thinking po polsku 2020

 

 

Podczas webinaru poznasz kulisy i efekty projektu, który narodził się w odpowiedzi na zamknięcie szkół i przejście na zdalną naukę w marcu 2020 r. Celem przedsięwzięcia było zaproponowanie nowych rozwiązań ułatwiających naukę, które mogą funkcjonować po czasie pandemii i wzmocnić system edukacyjny. Projekt został zainicjowany przez studio projektowo-strategiczne Greenhat Innovation, a zrealizowany wspólnie z połączączonymi siłami Design Thinking w Szkole, Service Design Network Poland, LEMLab, Happy Color i iteo .

 

Efekty wypracowane w projekcie znajdziesz >> tutaj.

 

Podczas webinaru o projekcie opowiadały przedstawicielki zaangażowanych organizacji:

 Agnieszka Gliszczyńska – Projektantka usług z wykształceniem w zakresie komunikacji międzykulturowej i biznesowej. Poprawia doświadczenia użytkowników, środowiska korporacyjne oraz przestrzenie publiczne, stosując podejście zorientowane na człowieka, identyfikując przyszłe możliwości i przestrzegając zasad etycznego projektowania oraz kultury uczenia się. Uczestniczy w holistycznych procesach, od badań, przez generowanie, prototypowanie i testowanie nowych koncepcji, aż po strategię i wdrożenie. Najbardziej w pracy projektowej lubi ludzi oraz to, że może im realnie pomagać. Ma też szczęście znajdować się w miejscu, w której jej szalone wizje oraz pasja do eksperymentowania są doceniane.

 Marta Kuroszczyk – Projektowaniem niewidzialnego zainteresowała się na dobre w 2014 roku wraz z rozpoczęciem studiów podyplomowych w tym zakresie na Uniwersytecie SWPS. W 2018 roku z przytupem otworzyła In Visible Studio. Już wtedy wiedziała, że będzie pracować z lokalnymi samorządami, instytucjami publicznymi, fundacjami i stowarzyszeniami. Jest szczęściarą, bo może tworzyć rozwiązania, które zmieniają życie ludzi na lepsze. W 2017 roku zainicjowała otwarcie polskiego oddziału Service Design Network, obecnie jest jego prezeską. Od 2019 roku odkrywa świat psychobiologii subkomórkowej na Akademii Zdrowej Pełni. A od 2020 roku prowadzi ludzi drogą do życia, którego pragną.

 Agata Ciesielska – Moderatorka design thinking, edukatorka i pasjonatka marketingu treści. Absolwentka Historii Sztuki na Uniwersytecie Gdańskim, swoją wiedzę zdobywała między innymi na kursach i warsztatach prowadzonych przez IDEO U, Business Model Inc., Design Thinking Institute oraz Concordia Design. Od wielu lat prowadzi autorskie warsztaty dla dorosłych i dzieci we współpracy z instytucjami kultury i jednostkami miejskimi. Praktykę biznesową zdobyła prowadząc własną działalność gospodarczą. Należy do członków-założycieli stowarzyszenia Service Design Network Poland.

Ewa Tomczak – Animatorka zmian. Projektuje i wdraża nowe rozwiązania w organizacjach, współtworzy nowatorskie rozwiązania edukacyjne dla uczelni wyższych i szkół. Moderatorka design thinking i trenerka biznesu z ponad ośmioletnim doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń i warsztatów. Ciągły głód wiedzy pcha ją do dalszych poszukiwań nowych metod i perspektyw. Ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu na wydziale Ekonomii, jest absolwentką Akademii Trenera Biznesu SET i certyfikowaną trenerką zmian.

 

 

Chcesz wykorzystać design thinking u siebie?

.