Startuje nowa Akademia Moderatorów DT

2 marca 2024 roku startuje ósma edycja Akademii Moderatorów Design Thinking (DT, myślenia projektanckiego) dla nauczycieli i wykładowców. W nowej, kompleksowej formule uczestniczki i uczestnicy rozwijają kompetencje moderatora DT przechodząc przez 3 kroki:

 • Dobrze wystartuj
  4-godzinne warsztaty projektowe, na których poznasz sposób myślenia i działania projektantów
 • Zaprojektuj
  5 3-godzinnych spotkań warsztatowych, na których doświadczysz współpracy zespołowej w podejściu design thinking.
 • Poprowadź swój zespół
  12 półtoragodzinnych spotkań grupowych dających wsparcie w moderowaniu pracy własnego zespołu

>> Sprawdź szczegóły programu Akademii Moderatorów Design Thinking <<

.

Z poniższego nagrania z odpowiedziami na najczęstsze pytania (30 min) dowiesz się:

 • Co daje Akademia Moderatorów Design Thinking?
 • Dla kogo będzie to dobry wybór?
 • Jak wygląda grupa w programie?
 • Co otrzymasz w ramach Akademii?
 • Ile czasu trzeba przewidzieć na realizację całego programu?
 • Na czym polegają poszczególne kroki?
 • Jak wygląda harmonogram najbliższej edycji?
 • Jak wyglądają kwestie finansowe?

.

> Rezerwuj swoje miejsce <<

.

A jeśli wolisz poczytać zamiast oglądać…

Transkrypcja nagrania

.

Cześć, dzień dobry! Nazywam się Ewa Tomczak i jestem właścicielką marki Design Thinking w Szkole. Nagrywam to wideo po to, żeby odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące Akademii Moderatorów Design Thinking dla nauczycieli i wykładowców. Dowiesz się jak zorganizowany jest cały proces, dla kogo jest przygotowany i co dostaniesz zapisując się na Akademię. 
Zapraszam Cię serdecznie.

.

Co daje Akademia Moderatorów Design Thinking?

Akademia to jest nasz najmocniejszy program, podczas którego realnie uczysz się jak projektować i prowadzić pracę zespołów w podejściu DT (design thinking, myślenie projektanckie), czyli jak być prawdziwym moderatorem design thinking. W trakcie tych procesów są konkrety – jest mnóstwo praktyki, bo uczysz się tutaj głównie przez działanie, ale też wiedzy merytorycznej, do której możesz łatwo sięgać. 

Wszystkie trzy kroki obejmują w najbliższej, ósmej już edycji, aż 9 miesięcy. Proces jest zaplanowany tak, żebyś krok po kroku mogła / mógł dobrze poznać metodę, doświadczyć jej z różnych perspektyw i przećwiczyć to jak w praktyce wygląda realizacja projektów. Nie bylibyśmy w stanie zrobić tego w ciągu trzech czy pięciu dni.

Jeśli więc szukasz programu, który porządnie Cię przygotuje, przeprowadzi Cię przez meandry design thinking, uporządkuje Twoją wiedzę projektową od A do Z, i zapewni Ci siatkę bezpieczeństwa przy Twoim pierwszym projekcie z własnym zespołem, zapraszam Cię na Akademię. Przez praktykę zdobędziesz pewność, że możesz i umiesz tak pracować z grupą.

.

Dla kogo będzie to dobry wybór?

To jest program bardzo dobry dla osób, które chcą żeby uczniowie studenci, a być może współpracownicy, chętniej angażowali się w działania. Może tu chodzić o aktywność uczniów na lekcji, relacje pomiędzy klasami czy współpracę nauczycieli różnych przedmiotów. Może chodzić o realizację angażujących i ciekawych projektów edukacyjnych, społecznych czy uczących biznesu i zarządzania, np. we współpracy z zewnętrznymi firmami. Może w końcu chodzić o to, że chcesz po prostu polepszyć dla siebie  i innych pracę w danej placówce.

Akademia to będzie też świetny program dla tych, którzy szukają świeżości i innowacyjności w swojej pracy, Dla tych chcą z jednej strony takiego wyjścia poza schemat w edukacji, ale z drugiej strony wiedzą, że potrzebne jest też osadzenie w realiach.  Design thinking jest podejściem mówiącym o ludzkich potrzebach, o tym co warto zrobić, czego rzeczywiście potrzebują ludzie, więc z jednej strony mamy tę kreatywność i wychodzenie poza schematy, ale ona jest w odpowiedzi na coś, co jest realnie potrzebne.

Akademia Moderatorów bardzo przyda Ci się również jeżeli chcesz wprowadzać zmiany w edukacji lub na innym polu, i chciałabyś się nauczyć jak te nowe rozwiązania projektować, żeby rzeczywiście rozwiązywały problemy i ubogacały życie, zamiast je komplikować. W takim przypadku kompetencje moderatora design thinking pozwolą Ci łatwiej zrealizować to, czego chcesz.

.

Jak wygląda grupa w Akademii Moderatorów DT?

W ramach Akademii łączymy korzyści tego że pracujemy na żywo w grupie i uczestnicy mogą czerpać od siebie nawzajem, z bardzo mocnym indywidualnym podejściem do każdego. Grupa liczy maksymalnie sześcioro uczestników, bo zależy mi, żeby każdy uczestnik otrzymał bardzo mocne wsparcie indywidualnie w całym procesie.

Szczególnie widać to w kroku trzecim, kiedy prowadzisz swój własny zespół i realizujesz własny projekt, więc tam to wsparcie jest naprawdę bezcenne. Poza spotkaniami grupowymi, jestem dostępna dla Ciebie telefonicznie, więc możesz szybko dostać odpowiedź na pytania, a na dodatek możesz skorzystać z superwizji swojej pracy z grupą i dostać informację zwrotną.

.

Co otrzymasz w ramach Akademii Moderatorów Design Thinking?

Akademię prowadzę zdalnie, więc w niej uczestniczyć i korzystać z dowolnego miejsca z dostępem do internetu. W ramach Akademii mamy 37 godzin spotkań na żywo, ale w sumie na cały kurs w trakcie tych 9 miesięcy musisz zarezerwować sobie około 120 godzin pracy, bo oprócz spotkań na żywo działasz też indywidualnie, a w trzecim kroku działasz też ze swoim zespołem. To wszystko wymaga czasu, więc patrz na Akademię jako na 120 godzin działania z myśleniem projektanckim.

Żeby zrealizować cały program, oprócz spotkań na żywo, dostaniesz materiały merytoryczne: nagrania wideo, elektroniczny podręcznik, gotowe formatki narzędzi, które możesz wykorzystywać ze swoimi grupami i case study, czyli przykłady wykorzystania design thinking w różnych obszarach edukacyjnych.

Mocnym wsparciem praktycznym jest też możliwość skorzystania z superwizji Twojej pracy z grupą. Taka superwizja to jest świetne narzędzie do tego, żeby rozwinąć nie tylko swoje umiejętności w zakresie design thinking, ale też trenerskiej pracy z grupą, bo na to wszystko też zwracam uwagę.

Żeby wspierać wymianę spostrzeżeń i wniosków, dla każdej edycji tworzę grupę dla uczestników, w której na bieżąco się komunikujemy. Doświadczenie pokazuje, że na Akademii spotykają się zajawieni edukacyjni aktywiści, którzy chcą zmieniać szkołę i sięgają po nowe możliwości, więc dodatkową korzyścią są nowe, wartościowe i inspirujące znajomości.

Dostajesz też dostęp do aktualizacji materiałów w trakcie roku po zakończeniu Akademii, więc kiedy pojawiają się nowe treści czy narzędzia, to automatycznie masz do nich dostęp.

No i wspomniany wcześniej dostęp do moich doświadczeń, wniosków i przemyśleń, z których możesz po prostu korzystać, żeby uniknąć błędów i sprawniej działać.

.

.

Kto prowadzi Akademię Moderatorów DT?

Ten program prowadzę osobiście ja – Ewa Tomczak, więc będziesz miała, będziesz miał dostęp do całego mojego doświadczenia – nie tylko w zakresie edukacyjnym i projektanckim, ale również trenerskim, biznesowym i marketingowym. Miałam przyjemność działać ze wszystkimi etapami edukacyjnymi – od żłobka do uczelni wyższych, a także z licznymi podmiotami okołoedukacyjnymi. Jeśli jeszcze mnie nie znasz, zachęcam Cię do przejrzenia projektów, które realizowałam i organizacji, z którymi współpracowałam na stronie www. To jest całkiem wybuchowy miks.

.

Na czym polegają poszczególne kroki Akademii Moderatorów DT?

Cała Akademia składa się z trzech kroków, które kolejno wprowadzają Cię głębiej w design thinking (myślenie projektanckie). Jeśli czujesz, że chcesz uczestniczyć tylko w części, możesz wybrać to, czego potrzebujesz, nie musisz korzystać ze wszystkich trzech. Natomiast jeżeli chodzi o moduł trzeci, jeżeli zdecydujesz się tylko na ten krok, to przed startem będę z Tobą prowadzić rozmowę żeby upewnić się, że masz wystarczające doświadczenie jako członek zespołu, tak żebyś mogła / mógł płynnie wejść w rolę moderatora.

Ale po kolei… Krok pierwszy to są warsztaty wprowadzające do projektowania. To jest jeden dzień, w trakcie którego spędzamy 4 godziny na tym, żeby zaprojektować rozwiązanie dopasowane do potrzeb odbiorcy. Od początku już działamy na prawdziwych danych z naszej bazy realizacji. Przechodzimy krok po kroku poszczególne etapy, żebyś zrozumiał_a i poczuł_a na czym polega design thinking, jak tutaj się pracuje i trochę się zaczęła / zaczął układać z tym podejściem.

W kroku drugim będziesz działać w szerszym zakresie i weźmiesz udział w rozwiązywaniu realnego wyzwania, które sami wybierzecie. Przechodzisz wszystkie kroki jako członek zespołu, tak jak w pełnym procesie projektowym. To już nie jest symulacja, w drugim kroku pracujemy na żywym organizmie. Startujemy od określenia tematu i dochodzimy w trakcie pięciu trzygodzinnych spotkań do momentu kiedy mamy przetestowany pierwszy prototyp rozwiązania. Tutaj analizujecie dane zastane, zbieracie dane pierwotne, prowadząc wywiady czy obserwacje, syntezujecie i analizujecie zebrany materiał badawczy, definiujecie potrzeby, generujecie pomysły, prototypujecie i testujecie. 

Takie głębokie doświadczenie perspektywy członka zespołu jest moim zdaniem niezbędne, żebyś skutecznie mogła mógł wejść w rolę moderatora. Tylko tak naprawdę będziesz wiedział_a, jak to jest być członkiem zespołu  i o co tak naprawdę prosisz swoich uczniów czy współpracowników.

Krok trzeci to jest doświadczenie bycia moderatorem. Spotkania na żywo są krótsze i trwają półtorej godziny. W tym kroku nacisk przesunięty jest na działanie z zespołem pomiędzy konsultacjami. Na spotkaniach omawiamy pytania związane z materiałem merytorycznym i omawiamy też aktualne działania z zespołem – co i jak zostało zrealizowane, jakie wystąpiły problemy, jak można zareagować, na co warto zwrócić uwagę i jakie pojawiły się wnioski. Dzięki temu uczysz się nie tylko ze swojego procesu, ale też z doświadczeń innych uczestników.

.

Skąd wziąć swój zespół?

Najlepiej, żeby Twój pierwszy zespół składał się on z 4 do 6 osób. Rekomenduję zaprosić do projektu współpracowników – innych nauczycieli czy wykładowców, bo w ten sposób oni też poznają metodę design thinking i będziesz mieć silną grupę wsparcia do dalszych działań, taki transformacyjny zaczyn liderów zmiany. W kilka osób łatwiej potem działać niż samemu. Co może być ważne, członkowie Twojego zespołu mogą też otrzymać zaświadczenie potwierdzające, że realizowali projekt w podejściu design thinking.

Oczywiście można też do zespołu zrekrutować uczniów czy studentów, a nawet osoby spoza placówki. Wszystko jest do Twojej decyzji i będziesz mieć na to mnóstwo czasu.

.

Jak wygląda harmonogram najbliższej edycji?

Krok 1, czyli dobrze wystartuj, zaplanowany jest na sobotę, 2 marca. Kolejne spotkania odbywają się już we wtorki. Krok drugi zaczyna się od 5 marca 2024 r. a kończymy go 16 kwietnia 2024 r. Spotykamy się tu za każdym razem na 3 godziny od 17 do 20. Krok trzeci zaczyna się po wakacjach i prowadzisz swój zespół od 17 września 2024 r. do 17 grudnia 2024 r. Spotkania trwają półtorej godziny, od 17 do 18:30.

Jeśli potrzebujesz innych terminów spotkań, skontaktuj się ze mną.

.

Jak wyglądają kwestie finansowe?

Możesz wybrać sobie ten kroki lub te kroki, które dla ciebie jest dobre i potrzebne na teraz. Krok pierwszy, czyli jednodniowe wprowadzające warsztaty, wiąże się z opłatą 450 zł. Krok drugi czyli 5 3-godzinnych spotkań kiedy ja prowadzę wasz zespół i projektujecie rozwiązanie razem to jest 1450 zł. Krok trzeci moderowanie czyli praca od marca do czerwca przyszłego roku to jest 2450 zł. Możesz kupić dowolny z tych kroków osobno z tym założeniem, o którym wspomniałam wcześniej – jeżeli wybierasz trzeci, to poproszę cię o rozmowę, żebym mogła się upewnić, że masz doświadczenie, które jest do tego potrzebne. 

Natomiast jeżeli już wiesz, że chcesz kupić cały program Akademii i przejść cały proces od początku do końca to otrzymasz rabat w wysokości 450 zł. Za całość zapłacisz wtedy 3900 zł – tak jakby ten pierwszy krok był dla ciebie w gratisie.

Standardowo płatność realizujemy z góry, czyli przed rozpoczęciem danego kroku i taka opcja jest wymagana, żeby otrzymać rabat przy zakupie całej Akademii.

Jeśli natomiast to będzie wygodniejsza dla Ciebie opcja, możesz skorzystać z płatności ratalnych. Jeśli interesuje Cię ta opcja finansowania, skontaktuj się ze mną.

.

Na zakończenie

Na koniec powtórzę najważniejszą rzecz – to jest program dla tych, którzy na serio chcą poznać design thinking i rozwinąć kompetencje moderatorskie. Być może czytałaś już książki, może oglądałaś jakieś webinary, może nawet byłaś na jakichś warsztatach, ale czujesz, że nie masz pewności co i jak robić, żeby zadziałało w projekcie prowadzonym przez Ciebie. Zapraszam Cię na Akademię, gdzie przećwiczysz wszystkie kroki z siatką bezpieczeństwa i mocnym wsparciem, tak żeby jak najwięcej się nauczyć. Tutaj będziesz działać, projektować i moderować.

Dziękuję ci serdecznie za uwagę. Jeżeli dotąd dotarłaś_eś, znaczy to, że jest to pewnie dla Ciebie ciekawy i aktualny temat i dlatego liczę, że spotkamy się na Akademii. Do zobaczenia!

.