warsztaty pokonferencyjne

Dla tych, którzy chcą uczyć się w działaniu.


Jeśli bezpłatne webinary w ramach konferencji “Projektowanie rozwiązań dla edukacji, czyli design thinking po polsku” Ci nie wystarczą i chcesz bardziej aktywnie zagłębić się w temat design thinking, zapraszamy na pokonferencyjne warsztaty online.

Podczas zajęć w grupie z innymi nauczycielami przećwiczysz wybrany temat w praktyce. Mniejsze grupy to większa możliwość interakcji, a maksymalna liczba uczestników na warsztatach to 20 osób.

Warsztaty zaplanowane są w dniach 26 – 29 sierpnia 2024 r. Każde warsztaty trwają 3 godziny zegarowe (w tym przerwa). Dla Twojego komfortu większość tematów proponujemy w dwóch terminach do wyboru: godz. 10-13 oraz 15-18.

Uczestnicy obecni na warsztatach otrzymają zaświadczenie o udziale w formie elektronicznej.

Uczestnictwo w wybranym warsztacie wiąże się z opłatą w wysokości 198 zł.
Możesz skorzystać z odroczonej płatności przez PayPo lub Twisto.

.

.

Wybierz warsztaty dla siebie!

.

🔵 Da się, czyli jak robić DT na zwykłej lekcji

poniedziałek, 26 sierpnia 2024 r.

Nie ma czasu na projekty? Nie da się wykorzystać design thinking na lekcji? Uczniowie nie chcą pracować w grupach?
Na tych warsztatach doświadczysz, że się da! Zobacz jak wykorzystać DT w tych ramach czasowych, jakie są na lekcji. Poznaj sposób tworzenia grup uczniowskich, który działa w praktyce, i weź udział w 2 przykładowych, 45-minutowych lekcjach z wykorzystaniem DT:

  • Design thinking dla wzmacniania współpracy w klasie 
  • Misja antyhejt

Warsztaty poprowadzi:

Brygida Dzieniszewska-Hochbaum – nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie w szkole podstawowej, wychowawczyni klasy 4, prawniczka. W swojej pracy stawia przede wszystkim na wykorzystywanie nowoczesnych, włączających metod nauczania. Stara się, aby uczniowie polubili historię i nie mówili o niej, “że jest nudna”. W wolnych chwilach uwielbia czytać i podróżować.

.

Zamawiam:
>> termin poranny (g. 10-13) / ZAPISY ZAMKNIĘTE
>> termin popołudniowy (g. 15-18) / ZAPISY ZAMKNIĘTE

.

🔵 Poznaj lepiej swoich uczniów

wtorek, 27 sierpnia 2024 r.

Każdy nauczyciel powinien się kierować empatią do uczniów, aby jak najlepiej dostosować swoje lekcje do jego potrzeb. Warsztaty będą okazją do lepszego zrozumienia potrzeb uczniów z pokolenia alfa (osób urodzonych po 2010 roku). Na tym warsztacie przejdziemy szybki trening kreatywności i wspólnie wygenerujemy użyteczne pomysły, które możecie wdrożyć w codziennej pracy z dziećmi. Spotkanie zarówno dla nauczycieli, jak i dla dyrekcji placówek, którzy chcą wprowadzić innowacje na swoich lekcjach i w zarządzaniu placówką.

Warsztaty poprowadzi:

Małgorzata Małecka – Tomala – właścicielka firmy edukacyjnej Universee.pl oraz księgarni anglojęzycznej dla dzieci Universee Books. Wykładowca akademicki Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, szkoleniowiec, moderatorka design thinking, trenerka kreatywności i mind mappingu. Nauczycielka geografii i przyrody. Ekspertka z zakresu zarządzania projektami i budowania zespołu. W wolnym czasie prowadzi na FB grupę pn. „Kreatywne dziecko – pomysły i inspiracje dla rodziców”.

Zamawiam:
>> termin poranny (g. 10-13) / ZAPISY ZAMKNIĘTE

.

🔵 Warsztaty diagnostyczne metodą DT

środa, 28 sierpnia 2024 r.

Podczas warsztatów uczestnicy doświadczą procesu diagnostycznego metodą DT, poznają narzędzie oraz otrzymają szczegółowe wskazówki do samodzielnego przeprowadzenia takiej aktywności. Oprócz zaprojektowania dla siebie rozwiązania, będzie czas na analizę z perspektywy uczestnika i dydaktyka. Popatrzymy na różnice pokoleniowe, poznawcze i sensoryczne, skruszymy kilka mitów i zbudujemy uważność na projektowanie naszych lekcji.

Warsztaty poprowadzi:

Magdalena Wierzańska – z doświadczenia pedagog, z zamiłowania metodyk. Posiada wieloletnią praktykę z każdą grupą wiekową, w tym z uczniami i studentami z innych krajów. Projektując zajęcia i szkolenia sięga po metodę design thinking, myśląc o potrzebach uczestników i iteracyjnym podejściu do projektów. Aktualnie uczy na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Na co dzień związana z edukacją jako mama, pasjonatka podróży, rękodzieła, dobrej kawy i życia offline.

Zamawiam:
>> termin poranny (g. 10-13) / ZAPISY ZAMKNIĘTE
>> termin popołudniowy (g. 15-18) / ZAPISY ZAMKNIĘTE

.

🔵 Zaprojektujmy dobre projekty

czwartek, 29 sierpnia 2024 r.

Jak tworzyć pomysły na projekty, które będą ciekawe i angażujące dla uczniów? Włączając w nie realne potrzeby i zainteresowania młodzieży! Podczas warsztatów zajmiemy się budowaniem kreatywnych pomysłów na projekty międzyprzedmiotowe, które stawiają perspektywę ucznia w centrum. Będziemy analizować realne dane z wywiadów z osobami uczącymi się i generować pomysły odpowiadające na ich potrzeby.

Warsztaty poprowadzi:

Ewa Tomczak – main engine DT w Szkole gdzie współtworzy nowatorskie rozwiązania edukacyjne dla uczelni wyższych i szkół. Projektantka, moderatorka DT i trenerka biznesu. Jest autorką programu rozwojowego Akademia Moderatorów DT dla Nauczycieli i organizatorką ogólnopolskiej konferencji “Projektowanie rozwiązań dla edukacji”. Jest przekonana, że nigdy nie jest za późno, jeśli tylko się chce.

Zamawiam:
>> termin poranny (g. 10-13) / ZAPISY ZAMKNIĘTE
>> termin popołudniowy (g. 15-18) / ZAPISY ZAMKNIĘTE

.

>> Regulamin udziału w warsztatach 

.

Chcesz poznać design thinking jeszcze głębiej?

.