Webinary (szkolenia online)

Korzystaj wygodnie i tam, gdzie chcesz.

 

jak to działa?

  • otrzymujesz dostęp na rok do nagrania webinaru*
  • dostajesz elektroniczne materiały do wykorzystania w pracy (PDF do pobrania)
  • po sprawdzeniu wiedzy możesz otrzymać zaświadczenie

 

*Możesz wybrać dostęp jednoosobowy lub grupowy (do 20 osób z danej placówki).

 

dostępne nagrania webinarów

 

Prototypy i testowanie – narzędzia design thinking w edukacji 

Zanim wdrożysz nowe rozwiazanie, przeprowadź testowanie i zobacz jak działa w praktyce.  Na tym webinarze poznasz narzędzia i sposoby, które można wykorzystać, żeby szybko i tanio sprawdzić potencjał pomysłów w rzeczywistości. Dowiesz się o co warto zadbać i jak przeprowadzić eksperymenty z odbiorcami, żeby otrzymać wartościową informację zwrotną. Dzięki wiedzy zawartej w tym webinarze będziesz mogła / mógł ulepszyć swoją koncepcję i wprowadzić w życie bardziej dopasowane rozwiązania.
Czas trwania – 1:30.

>> Zamów pojedynczy webinar <<

 

Generowanie pomysłów – narzędzia design thinking w edukacji

 

Poznasz narzędzia i techniki wykorzystywane podczas sesji generowania pomysłów do tworzenia, pogłębiania, sortowania i wybierania pomysłów. Dowiesz się jak rozbudzić kreatywność i inspirować zespół, żeby tworzył dopasowane do potrzeb i jednocześnie niesztampowe rozwiązania. Poznasz indywidualne i grupowe rozgrzewki podnoszące energię uczestników. Dostaniesz formularze wspierające pracę moderatora na tym etapie. Dzięki wiedzy zawartej w tym webinarze łatwiej będzie Ci wydobyć nowatorskie propozycje z siebie i innych.
Czas trwania – 2 h.

>> Zamów pojedynczy webinar <<

 

 Diagnoza potrzeb użytkowników – narzędzia design thinking w edukacji

Poznasz sprawdzone sposoby diagnozowania potrzeb. Dowiesz się jakie narzędzia wykorzystać, żeby na bazie zebranych informacji odkryć realne potrzeby odbiorców tak, żeby dotyczyły rzeczywistego kontekstu, a jednocześnie dawały możliwość na wygenerowanie kreatywnych, innowacyjnych rozwiązań. Nauczysz się jak “wejść w czyjeś buty” i właściwie zdefionować sytuację z innej perspektywy. Dostaniesz narzędzia, żeby prowadzić do tego innych. Dowiesz się czym są i jak formułować insighty, jak pracować z drabiną problemu oraz jak uniknąć błędów przy stosowaniu narzędzia 5 x dlaczego. Poznasz narzędzie do omawiania kluczowych spostrzeżeń oraz koncepcję “jobs to be done”, która ułatwi Ci rozumienie perspektywy odbiorców.
Czas trwania – 1:15.

>> Zamów pojedynczy webinar <<

 

Wywiady: jak przygotować i prowadzić – narzędzia design thinking w edukacji

Poznasz proces przygotowania siebie i zespołu do prowadzenia wywiadów pogłebionych. Nauczysz się jak być dobrym reporterem – jak tworzyć pytania, które przynoszą wartościowe informacje, jak uniknąć błędów podczas rozmowy oraz jakie są dobre praktyki prowadzenia badań. Dowiesz się jak rekrutować rozmówców, gdzie prowadzić wywiady i jak zadbać o to, żeby odpowiednio zachować pozyskane dane do dalszej pracy. Dzięki wiedzy z tego webinaru będzie Ci łatwiej sprawić, żeby rozmócy podczas wywiadów otworzyli się przed Tobą i dali Ci nowe, wartościowe informacje. To jest meganarzędziowy webinar – mnóstwo konkretnów, wskazówek i przykładów.
Czas trwania – 1:30.

>> Zamów pojedynczy webinar <<

 

Ścieżka klienta & moodboard – narzędzia design thinking w edukacji

Poznasz 2 narzędzia syntezowania danych, które wzmacniają empatyzację i ułatwiają wejście w buty odbiorcy: ścieżka klienta i moodboard.  Dowiesz się czym jest doświadczenie użytkownika (user experience) i jak co dobrego mogą dać Twojej placówce diagramy synchronizacji. Dzięki wiedzy z tego webinaru będziesz mogła / mógł wzmocnić zaangażowanie zespołu w tworzenie rozwiązań i ułatwić sobie przystosowanie sie do nowych warunków.
Czas trwania – 1:30 h.

>> Zamów pojedynczy webinar <<

 

Mapa trendów & mapa interesariuszy – narzędzia design thinking w edukacji

Dowiesz się jak przygotować mapę interesariuszy i mapę trendów, które pozwolą Ci spojrzeć na bieżące wyzwania z lotu ptaka i przeanalizować funkcjonujące zależności w szerszym kontekście. Dzięki temu łatwiej będzie Ci przygotowywać się na nadchodzące zmiany i angażować współpracowników do szukania rozwiązań.
Czas trwania – 1 h.

>> Zamów pojedynczy webinar <<