Młodzieżowe Misje Gospodarcze

W ramach projektu pt. „Młodzieżowe Misje Gospodarcze w Południowej Wielkopolsce – przedsiębiorczy powiat ostrowski”, którego organizatorami są Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu, Zespół Szkół Ekonomicznych im. J. Gniazdowskiego w Ostrowie Wielkopolskim oraz Izba Przemysłowo-Handlowa Południowej Wielkopolski przeprowadziliśmy praktyczne warsztaty z twórczego rozwiązywania problemów z wykorzystaniem podejścia design thinking dla 11 grup uczniów biorących udział w projekcie oraz nauczycieli, którzy byli ich mentorami.

Uczestnicy stanęli przed nie lada wyzwaniem – 3 miesiące intensywnych działań w celu wypracowania rozwiązań dla firm, które biorą udział w projekcie. Planując etap badań i najbliższe kroki do wykonania, podczas warsztatów myślenia projektanckiego przygotowywali się do rozpoczęcia realizacji postawionych przed nimi wyzwań biznesowych.

Do uczestnictwa w projekcie zgłosiło się 9 szkół podstawowych powiatu ostrowskiego: Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Ostrowie Wielkopolskim, Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek im. Siostry Anzelmy Marii Matuszczak w Ostrowie Wielkopolskim, Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Radłowie, Szkoła Podstawowa z oddziałami integracyjnymi im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach, Szkoła Podstawowa w Chynowej im. Kardynała Karola Wojtyły, Szkoła Podstawowa Spółdzielni Oświatowej Edukator w Ostrowie Wielkopolskim, Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Jankowie Przygodzkim, Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Kotowiecku.

>> Więcej informacji o projekcie

Opinia po warsztatach:

“Warsztaty zostały przygotowane bardzo profesjonalnie, angażowały wszystkich uczestników. Przekazywane treści zostały dostosowane do poziomu i potrzeb grup uczestniczących w zajęciach. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas warsztatów zostaną wykorzystane do pracy w realizacji projektu oraz w dalszej pracy z młodzieżą, a przekazane po warsztatach bardzo ciekawe materiały ułatwią pracę uczestnikom.”

Beata Matuszczak
Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych im. J. Gniazdowskiego w Ostrowie Wielkopolskim