konferencja dla edukacji

projektowanie rozwiązań dla edukacji, czyli design thinking po polsku

.

Zapraszamy dyrektorów, obecnych i przyszłych nauczycieli, wykładowców, pedagogów, doradców zawodowych i psychologów na bezpłatną wideokonferencję online.

.

.

Zależy nam na pokazaniu rzeczywistego wykorzystania podejścia design thinking w praktyce edukacyjnej, dlatego zaprosiliśmy przedstawicieli jednostek, które wykorzystują je u siebie.

Biorąc w udział w konferencji, poznasz bieżące trendy w tworzeniu rozwiązań dla szkół i uczelni oraz zobaczysz na praktycznych przykładach jak można wykorzystać w oświacie narzędzia projektanckie.

.

W ramach konferencji odbędzie się seria spotkań online (webinarów). Wybierz te, w których chcesz uczestniczyć.

.

Można? Można! Pierwsza leśna szkoła w Polsce

 🔵 Dla: dyrektorów i nauczycieli zainteresowanych alternatywnymi formami edukacji i wdrażaniem nowatorskich rozwiązań w edukacji

 >>  obejrzyj nagranie webinaru

Naukę przyrody w lesie nietrudno sobie wyobrazić. Z wychowaniem fizycznym też nie będzie problemu. Ale matematyka? Literatura? Podczas webinaru dowiesz się jak to robi pierwsza w Polsce leśna szkoła i przedszkole oraz zobaczysz, do czego przydało się myślenie projektanckie przy tym innowacyjnym wdrożeniu.

Agnieszka KudraszowDorota Zaniewska – założycielki leśnego przedszkola i leśnej szkoły “Puszczyk” w Osowiczach pod Białymstokiem. Matki, które szukały lepszego miejsca nauki dla swoich dzieci i postanowiły je same stworzyć.

.

Code for green: uczniowie odpowiedzialni społecznie

 🔵 Dla: dyrektorów i nauczycieli zaciekawionych wykorzystywaniem nowych technologii w szkole

 >>  obejrzyj nagranie webinaru
Małgorzata Snarska-Nieznańska

Podczas webinaru dowiesz się na czym polega program Code for Green, jak łączy troskę o ochronę klimatu z kodowaniem i design thinking, oraz co dobrego z niego wynika. Program jest realizowany wspólnie z fundacją terre des hommes, Volkswagen Belegschaftsstiftung, Wydziałem Informatyki Politechniki Poznańskiej oraz Wydziałem Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Bierze w nim udział 7 szkół z Polski.

Małgorzata Snarska-Nieznańska – innowator społeczny, założycielka i prezeska Fundacji Forum Inicjatyw Społecznych, która przygotowuje dzieci i młodzież do tego jak w przyszłości rozwiązywać problemy środowiskowe za pomocą technologii i programowania. Od lat realizuje projekty związane ze zrównoważonym środowiskowo rozwojem oraz technologią. Autorka projektu Code for Green.

.

Webinar ze Zmapuj siebie

 🔵 Dla: doradców zawodowych, wychowawców, pedagogów i psychologów szkolnych

>>  obejrzyj nagranie webinaru
Paulina Anna Galanciak & Paulina Łoś

Webinar przybliży ideę projektu Zmapuj Siebie, który został stworzony po to, by wspierać dziewczyny w wieku licealnym oraz osoby z nimi pracujące w odważnym i świadomym planowaniu swojej przyszłości. W Zmapuj Siebie uczymy, jak próbować, smakować, doświadczać i redefiniować słowa „niemożliwe” i „porażka”, określać dotychczasowe doświadczenia, wzmacniać pewność siebie i pogłębiać wiedzę o rynku pracy, tak aby lepiej się zrozumieć i tym samym – wybierać dla siebie lepsze drogi. Zmapuj Siebie daje różne możliwości – pracy warsztatowej w grupie, ale także indywidualnej przy pomocy Narzędziownika, czyli zestawu ćwiczeń przygotowanego przez autorki inicjatywy. Projekt został stworzony w podejsciu design thinking i wykorzystuje tę je w całym procesie.

Paulina Anna Galanciak – na pytanie „co robi w życiu?” nigdy nie odpowiada w ten sam sposób. Czasem koordynuje festiwale i wydarzenia, czasem prowadzi warsztaty, czasem tworzy nowe projekty, czasem fotografuje. Pracuje głównie z TIFF Center, Wrocławska Fundacja Filmowa, Kolektyw Kobietostan i Jubilo. Działa przede wszystkim we Wrocławiu, ale nie tylko; od 2017 roku na jej zawodowej mapie pojawiła się Świdnica, Poznań, Warszawa, Wałbrzych, Katowice czy Krzywaniec. W zeszłym roku została Stypendystką Ministra Kultury. Na pewno jest ogromnie zadowolona z tu i teraz, bo udaje jej się rozwijać wszystko to, co lubi najbardziej.

Paulina Łoś – na jej zawód nie ma jednego określenia, a na pytanie “czym się zajmuje„ bierze duży wdech, bo wie, że będzie to długa historia. Jest graficzką, ilustratorką, projektantką, service designerką, facylitatorką graficzną, prowadzi warsztaty z Design Thinking. Uwielbia mieszankę tych wszystkich rzeczy i to, że w zależności od zlecenia, używa innego zestawu swoich umiejętności. Przez ostatnie 2 lata pracowała głównie z korporacjami – m.in. z Sony Music, Dentons, Bonduelle, Kruszwicą, ale też z organizacjami pozarządowymi, np. z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „ę” i Polską Akcją Humanitarną. Uwielbia jeść i swoich przyjaciół. Kręci ją taniec i innowacyjne metody pracy z ciałem.

.

Słowa krzywdzą: kampania z mocą zmieniania świata

 🔵 Dla: dyrektorów, nauczycieli, wychowawców, pedagogów, psychologów szkolnych i rodziców

>>  obejrzyj nagranie webinaru
Agata Dziendziel & Marta Florkiewicz-Borkowska

Podczas webinaru dowiesz się jak powstała i na czym polega kampania Słowa krzywdzą, w której uczniowie stawią czoła nieodpowiedzialnym, bolesnym, złym słowom i związanym z nimi zjawiskom, takim jak plotkowanie, obrażanie, obgadywanie.

Agata Dziendziel – nauczycielka matematyki w Szkole Podstawowej im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach, absolwentka Politechniki Śląskiej na wydziale Matematyki Stosowanej. Pasjonatka nauczania matematyki w standardowej i innowacyjnej formie. Autorka i realizatorka projektu Matematyka inaczej (program mPotęga). Współautorka materiałów edukacyjnych Przemycić matematykę (SpołEd Matematyka). Prelegentka na konferencji INSPIRACJE 2019. Wykorzystuje w swojej pracy metodę design thinking (Wartość dodana, Mądrzy Cyfrowi). Opiekunka projektu kampanii społecznej #SłowaKrzywdzą.

Marta Florkiewicz-Borkowska – trenerka edukacyjna, nauczycielka języka niemieckiego w Szkole Podstawowej im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach. Autorka artykułów dotyczących wykorzystania nowoczesnych technologii oraz zastosowania arteterapii w edukacji, a także wielu innowacji pedagogicznych. Prelegentka na licznych konferencjach edukacyjnych, współorganizatorka całodniowej konferencji EduMocOnline, dyplomowana arteterapeutka. Propagatorka wykorzystywania gier planszowych, zabaw aktywizujących i metod kreatywnych w edukacji oraz łączenia offlinu z onlinem. Kreatorka nowoczesnych rozwiązań w edukacji. Fanka nauki metodą projektu, odwróconej klasy oraz design thinking. Koordynatorka wielu projektów ogólnopolskich i międzynarodowych. Działaczka społeczna. Nauczycielka Roku 2017. Należy do społeczności Superbelfrzy RP. W jej działaniach najważniejszy jest zawsze człowiek, emocje i relacje.

.

Skuteczna strona internetowa, która wyróżni Twoją szkołę

🔵 Dla: nauczycieli prowadzących strony interenetowe, zajmująch się promocją i komunkacją marketingową placówki

>>  obejrzyj nagranie webinaru
Izabela Błaszkiewicz

Strona internetowa to wizytówka szkoły w internecie. To jak wygląda i jak działa, ma znaczący wpływ na to jak szkoła jest postrzegana na zewnątrz. Podczas webinaru dowiesz się:
– jakie są trendy w projektowaniu edukacyjnych stron internetowych;
– jak można ulepszyć stronę www szkoły, aby w efektywny i atrakcyjny sposób komunikować się z rodzicami, uczniami i pracownikami.

Izabela Błaszkiewicz – psycholog, pedagog i organizator reklamy z wieloletnim doświadczeniem sprzedażowo-marketingowym. Trener wspomagania rozwoju w oświacie. Pracowała jako manager w agencji interaktywnej oraz specjalista w działach marketingu firm z różnych branż, gdzie zarządzała setkami projektów w obszarze digital marketingu, IT i innowacji.

.

Projektowanie usług edukacyjnych jako strategiczna przewaga placówki oświatowej.

🔵 Dla: dyrektorów, managerów placówek oświatowych i nauczycieli zainteresowanych tworzeniem innowacyjnej oferty edukacyjnej.

>> nagranie webinaru niedostępne

Podejście do edukacji jako usługi otwiera przed managerami placówek oświatowych nowe pole działania. Wymaga bowiem od nich świadomego zaangażowania w tworzenia innowacyjnej oferty edukacyjnej. Oferty, która pozwoli nie tylko na wyróżnienie się na rynku edukacyjnym i przyciągnięcie nowych klientów (uczniów) ale przede wszystkim usługi edukacyjnej, która w sposób kompleksowy będzie odpowiadać na potrzeby obywateli jutra poprzez kształtowanie kompetencji niezbędnych do podjęcia przez nich pracy w zawodach przyszłości.
Podczas webinaru dowiesz się na czym polega projektowanie usług, ze szczególnym uwzględnieniem roli badań i strategicznego myślenia w tym procesie.

Marta Kuroszczyk – właścicielka In Visible Studio, projektantka usług publicznych.

.

Chcesz wykorzystać design thinking u siebie?

.

.

Konferencję wspierają

ClickMeeting - polska platforma do webinarów                 portal designthinking.pl            Service Design Network Poland      Instytut Badań Edukacyjnych     Fundacja OrangeBudząca Się Szkoła           Perspektywy                No Bell               Magazyn dla nauczycieli "Sygnał"      Monitor Dyrektora Szkoły                   Forum Placówek Niepublicznych                    Nadzór Pedagogiczny       No Bell Instytut Innowacji Dydaktycznych         Głos Pedagogiczny                Akademia NASK         Świetlica w Szkole          Magazyn Edukacja        Biblioteka Publiczna           Wszystko dla Szkoły        Biblioteka w Szkole