konferencja dla edukacji

projektowanie rozwiązań dla edukacji, czyli design thinking po polsku

Zapraszamy obecnych i przyszłych nauczycieli, wykładowców, dyrektorów i wszystkich związanych z oświatą na bezpłatną wideokonferencję online.

  

  

Zależy nam na popularyzacji dobrych praktyk i pokazaniu rzeczywistego wykorzystanie myślenia projektanckiego (design thinking) i innych zwinnych podejść w praktyce edukacyjnej, dlatego jako prelegentów wybieramy przedstawicieli jednostek, które wykorzystują je u siebie.

Biorąc w udział w konferencji, poznasz bieżące trendy w tworzeniu rozwiązań dla szkół i uczelni, dowiesz się jak skutecznie radzić sobie z wdrażaniem zmian i usprawnień oraz zobaczysz na praktycznych przykładach jak można wykorzystać w oświacie narzędzia projektanckie.

W ramach konferencji odbędzie się seria spotkań online (webinarów), w których możesz uczestniczyć bezpłatnie.

Konferencja odbedzie się w dniach 22 – 25 sierpnia 2022 r. Spotkania odbywają się każdego dnia o godz. 11 oraz 15. >> Wydarzenie na Facebooku

  

  

inspiracja na dobry start

🔵 22 sierpnia 2022 r., g. 11

Na dobry start zapraszamy na otwierający webinar inspiracyjno-refleksyjny. Szczegóły już wkrótce.

  

zaproszeni prelegenci

  

Jak zaktualizować program nauczania w technikum, czyli o współpracy edukacji i biznesu

🔵 22 sierpnia 2022 r., g. 15

Jak projektować programy nauczania zawodów, żeby nadążały za wszechobecnymi zmianami i potrzebami rynku pracy? Jak szkoła może badać trendy, perspektywy uczniów oraz przedsiębiorców, żeby lepiej odpowiadać na bieżące i przyszłe potrzeby? Podczas webinaru dowiesz się jak wyglądały badania przeprowadzone wśród uczniów i przedsiębiorców w celu wspólnego wypracowania zmian w programach nauczania kierunków technik pojazdów samochodowych oraz technik mechatronik w Zespole Szkół Technicznych w Pleszewie.

Małgorzata Mikołajczyk – w Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu koordynuje projekty mające na celu współpracę pomiędzy biznesem a edukacją oraz rozwój kształcenia zawodowego. Na co dzień związana także z sektorem pozarządowym, dla którego szkoli oraz doradza w zakresie przygotowania i realizacji projektów oraz pozyskiwania środków na działalność.

 

Jak stworzyć i wdrożyć model działania przedszkola w oparciu o empatię

🔵 23 sierpnia 2022 r., g. 11

Design thinking w przedszkolu? Tak! Na webinarze poznasz kulisty projektowania, wdrażania i rozwijania modelu działania i podejścia pedagogicznego w przedszkolu Taaki Maluch. Inspiracją była myśl Jespera Juula, duńskie podejście do edukacji i założenia porozumienia bez przemocy. Podstawą pracy w placówce jest relacja – zarówno z dziećmi, rodzicami, jak i w gronie kadry. Do filarów podejścia zaliczana jest odpowiedzialność osobista, poczucie bezpieczeństwa, autentyczność, zaufanie i empatia.

Agata Wlazło – Ukończyła Psychologię na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu i Kurs Podstawowy Terapii Systemowej w poznańskim WTTS. Od prawie sześciu lat związana jest z TAAkim Maluchem. Ukończyła liczne szkolenia z zakresu pracy z dziećmi, poszukując najlepszego sposobu towarzyszenia im w rozwoju. Zdobyte doświadczenie wykorzystuje w pracy z najmłodszymi i podczas prowadzonych szkoleń.

  

Solve for Tomorrow, czyli dobre praktyki wykorzystania DT w szkołach ponadpodstawowych

🔵 23 sierpnia 2022 r., g. 15

Iwona Brzózka-Złotnicka – współzałożycielka i prezeska Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog. Trenerka i ekspertka edukacyjna, autorka materiałów edukacyjnych. Koncentruje się na promowaniu kompetencji przyszłości i wspiera w tym obszarze nauczycieli, rodziców i uczniów. Współtwórczyni i koordynatorka programów Mistrzowie Kodowania, Mistrzowie Kodowania Junior, CyfrOFFy kONtakt i Solve for Tomorrow dla Samsung Electronics Polska. 

 

DT w praktyce nauczania wykładowców wyższych uczelni, czyli jak uczyć opornych

🔵 24 sierpnia 2022 r., g. 11

Prelegentka podzieli się praktyką nauczania DT wykładowców i doktorantów prowadzących zajęcia w uczelniach wyższych. Na podstawie studiów przypadków zobaczysz jak wyglądały warsztaty i szkolenia, i usłyszysz jakie sposoby okazały się najlepsze, żeby przekonać do DT i innowacyjnych metod nauczania pracowników wyższych uczelni. Nie zabraknie też refleksji ze szkoleń prowadzonych w uczelniach zagranicznych (w Niemczech, Norwegii, Islandii, Belgii, Estonii czy Łotwie).

Lidia Pokrzycka – profesor nadzwyczajny w Instytucie Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach UMCS, entuzjastka innowacji dydaktycznych, specjalistka z zakresu m.in. edukacji medialnej i e-learningu. Dziennikarka z ponad 20-letnim stażem zawodowym. Uczestniczka eksperckiego szkolenia z zakresu Design Thinking for Academics and Researchers na Technische Universität Dresden (Niemcy). W 2019 roku została EDUinspiratorem FRSE w kategorii szkolnictwo wyższe. 

 

Program Projektanci Edukacji

🔵 24 sierpnia 2022 r., g. 15

Agnieszka Przybylak – nauczycielka, terapeutka pedagogiczna, wychowawczyni oraz opiekunka samorządu uczniowskiego w Szkole Podstawowej nr 162 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Łodzi. Autorka i realizatorka projektów grantowych, m.in. w ramach inicjatywy Meet&Code, Fajne Granty T-Mobile, Projektanci Edukacji Nowej Ery, CMI, Zaprogramuj Przyszłość, CEO, czy Lekcja Enter. Aktywna eTwinnerka, odznaczona Krajowymi Odznakami Jakości oraz tytułem Nauczyciela Innowatora.

 

Program Popojutrze_Zawodowo

🔵 25 sierpnia 2022 r., g. 11

Szczegóły wkrótce.

 

Webinar 8

🔵 24 sierpnia 2022 r., g. 15

Szczegóły wkrótce.

  

  

Partner technologiczny

 

Chcesz wykorzystać design thinking u siebie?