Global Gov Jam

Z entuzjazmem i dumą realizowaliśmy pierwszą edycję Global Gov Jam w Ostrowie Wielkopolskim! Jej celem było pokazanie jak można wykorzystać narzędzia design thinking i service design do projektowania usług publicznych razem z mieszkańcami.

Przez dwa dni w interdyscyplinarnych zespołach łączących reprezentantów instytucji publicznych, edukacji i aktywnych mieszkańców miasta, pracowaliśmy nad użytecznym i kreatywnym zagospodarowaniem części przestrzeni.

Działaliśmy nie tylko na sali warsztatowej udostępnionej przez partnera wydarzenia – Powiatowy Zarząd Dróg, ale też w terenie: badaliśmy rzeczywisty potencjał zaniedbanych przejść przy rynku i zbieraliśmy realne dane od mieszkańców w terenie. Po wygenerowaniu pomysłów, stworzone prototypy testowaliśmy również na żywo, wśród potencjalnych odbiorców

Nie mamy pewności, czy wypracowane pomysły zostaną wdrożone, ale na zakończenie warsztatów było czuć, widać i słychać determinację do sięgania po nowe narzędzia i energię do wdrażania pozytywnych zmian w uczestnikach.

Global Gov Jam realizowaliśmy we współpracy Martą Kuroszczyk z In Visible Studio / Usługi & Innowacje.

Sprawdź wydarzenie na Facebooku >> Ostrów GOV JAM 2018 – Zaprojektuj sobie miasto!