projektowanie rozwiązań dla edukacji, czyli design thinking po polsku
.
Zapraszamy dyrektorów, obecnych i przyszłych nauczycieli, wykładowców, pedagogów, doradców zawodowych i psychologów na bezpłatną wideokonferencję online.
.
.
Zależy nam na pokazaniu rzeczywistego wykorzystania podejścia design thinking w praktyce edukacyjnej, dlatego zaprosiliśmy przedstawicieli jednostek, które wykorzystują je u siebie.
Biorąc w udział w konferencji, poznasz bieżące trendy w tworzeniu rozwiązań dla szkół i uczelni oraz zobaczysz na praktycznych przykładach jak można wykorzystać w oświacie narzędzia projektanckie.
.
W ramach konferencji odbędzie się seria spotkań online (webinarów). Wybierz te, w których chcesz uczestniczyć.
.
Można? Można! Pierwsza leśna szkoła w Polsce
🔵 Dla: dyrektorów i nauczycieli zainteresowanych alternatywnymi formami edukacji i wdrażaniem nowatorskich rozwiązań w edukacji
>> obejrzyj nagranie webinaru
Naukę przyrody w lesie nietrudno sobie wyobrazić. Z wychowaniem fizycznym też nie będzie problemu. Ale matematyka? Literatura? Podczas webinaru dowiesz się jak to robi pierwsza w Polsce leśna szkoła i przedszkole oraz zobaczysz, do czego przydało się myślenie projektanckie przy tym innowacyjnym wdrożeniu.
Agnieszka Kudraszow i Dorota Zaniewska – założycielki leśnego przedszkola i leśnej szkoły “Puszczyk” w Osowiczach pod Białymstokiem. Matki, które szukały lepszego miejsca nauki dla swoich dzieci i postanowiły je same stworzyć.
.
Code for green: uczniowie odpowiedzialni społecznie
🔵 Dla: dyrektorów i nauczycieli zaciekawionych wykorzystywaniem nowych technologii w szkole
>> obejrzyj nagranie webinaru
Podczas webinaru dowiesz się na czym polega program Code for Green, jak łączy troskę o ochronę klimatu z kodowaniem i design thinking, oraz co dobrego z niego wynika. Program jest realizowany wspólnie z fundacją terre des hommes, Volkswagen Belegschaftsstiftung, Wydziałem Informatyki Politechniki Poznańskiej oraz Wydziałem Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Bierze w nim udział 7 szkół z Polski.
Małgorzata Snarska-Nieznańska – innowator społeczny, założycielka i prezeska Fundacji Forum Inicjatyw Społecznych, która przygotowuje dzieci i młodzież do tego jak w przyszłości rozwiązywać problemy środowiskowe za pomocą technologii i programowania. Od lat realizuje projekty związane ze zrównoważonym środowiskowo rozwojem oraz technologią. Autorka projektu Code for Green.
.
Webinar ze Zmapuj siebie
🔵 Dla: doradców zawodowych, wychowawców, pedagogów i psychologów szkolnych
>> obejrzyj nagranie webinaru
Webinar przybliży ideę projektu Zmapuj Siebie, który został stworzony po to, by wspierać dziewczyny w wieku licealnym oraz osoby z nimi pracujące w odważnym i świadomym planowaniu swojej przyszłości. W Zmapuj Siebie uczymy, jak próbować, smakować, doświadczać i redefiniować słowa „niemożliwe” i „porażka”, określać dotychczasowe doświadczenia, wzmacniać pewność siebie i pogłębiać wiedzę o rynku pracy, tak aby lepiej się zrozumieć i tym samym – wybierać dla siebie lepsze drogi. Zmapuj Siebie daje różne możliwości – pracy warsztatowej w grupie, ale także indywidualnej przy pomocy Narzędziownika, czyli zestawu ćwiczeń przygotowanego przez autorki inicjatywy. Projekt został stworzony w podejsciu design thinking i wykorzystuje tę je w całym procesie.
Paulina Anna Galanciak – na pytanie „co robi w życiu?” nigdy nie odpowiada w ten sam sposób. Czasem koordynuje festiwale i wydarzenia, czasem prowadzi warsztaty, czasem tworzy nowe projekty, czasem fotografuje. Pracuje głównie z TIFF Center, Wrocławska Fundacja Filmowa, Kolektyw Kobietostan i Jubilo. Działa przede wszystkim we Wrocławiu, ale nie tylko; od 2017 roku na jej zawodowej mapie pojawiła się Świdnica, Poznań, Warszawa, Wałbrzych, Katowice czy Krzywaniec. W zeszłym roku została Stypendystką Ministra Kultury. Na pewno jest ogromnie zadowolona z tu i teraz, bo udaje jej się rozwijać wszystko to, co lubi najbardziej.
Paulina Łoś – na jej zawód nie ma jednego określenia, a na pytanie “czym się zajmuje„ bierze duży wdech, bo wie, że będzie to długa historia. Jest graficzką, ilustratorką, projektantką, service designerką, facylitatorką graficzną, prowadzi warsztaty z Design Thinking. Uwielbia mieszankę tych wszystkich rzeczy i to, że w zależności od zlecenia, używa innego zestawu swoich umiejętności. Przez ostatnie 2 lata pracowała głównie z korporacjami – m.in. z Sony Music, Dentons, Bonduelle, Kruszwicą, ale też z organizacjami pozarządowymi, np. z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „ę” i Polską Akcją Humanitarną. Uwielbia jeść i swoich przyjaciół. Kręci ją taniec i innowacyjne metody pracy z ciałem.
.
Słowa krzywdzą: kampania z mocą zmieniania świata
🔵 Dla: dyrektorów, nauczycieli, wychowawców, pedagogów, psychologów szkolnych i rodziców
>> obejrzyj nagranie webinaru
Podczas webinaru dowiesz się jak powstała i na czym polega kampania Słowa krzywdzą, w której uczniowie stawią czoła nieodpowiedzialnym, bolesnym, złym słowom i związanym z nimi zjawiskom, takim jak plotkowanie, obrażanie, obgadywanie.
Agata Dziendziel – nauczycielka matematyki w Szkole Podstawowej im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach, absolwentka Politechniki Śląskiej na wydziale Matematyki Stosowanej. Pasjonatka nauczania matematyki w standardowej i innowacyjnej formie. Autorka i realizatorka projektu Matematyka inaczej (program mPotęga). Współautorka materiałów edukacyjnych Przemycić matematykę (SpołEd Matematyka). Prelegentka na konferencji INSPIRACJE 2019. Wykorzystuje w swojej pracy metodę design thinking (Wartość dodana, Mądrzy Cyfrowi). Opiekunka projektu kampanii społecznej #SłowaKrzywdzą.
Marta Florkiewicz-Borkowska – trenerka edukacyjna, nauczycielka języka niemieckiego w Szkole Podstawowej im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach. Autorka artykułów dotyczących wykorzystania nowoczesnych technologii oraz zastosowania arteterapii w edukacji, a także wielu innowacji pedagogicznych. Prelegentka na licznych konferencjach edukacyjnych, współorganizatorka całodniowej konferencji EduMocOnline, dyplomowana arteterapeutka. Propagatorka wykorzystywania gier planszowych, zabaw aktywizujących i metod kreatywnych w edukacji oraz łączenia offlinu z onlinem. Kreatorka nowoczesnych rozwiązań w edukacji. Fanka nauki metodą projektu, odwróconej klasy oraz design thinking. Koordynatorka wielu projektów ogólnopolskich i międzynarodowych. Działaczka społeczna. Nauczycielka Roku 2017. Należy do społeczności Superbelfrzy RP. W jej działaniach najważniejszy jest zawsze człowiek, emocje i relacje.
.
Skuteczna strona internetowa, która wyróżni Twoją szkołę
🔵 Dla: nauczycieli prowadzących strony interenetowe, zajmująch się promocją i komunkacją marketingową placówki
>> obejrzyj nagranie webinaru
Strona internetowa to wizytówka szkoły w internecie. To jak wygląda i jak działa, ma znaczący wpływ na to jak szkoła jest postrzegana na zewnątrz. Podczas webinaru dowiesz się:
– jakie są trendy w projektowaniu edukacyjnych stron internetowych;
– jak można ulepszyć stronę www szkoły, aby w efektywny i atrakcyjny sposób komunikować się z rodzicami, uczniami i pracownikami.
Izabela Błaszkiewicz – psycholog, pedagog i organizator reklamy z wieloletnim doświadczeniem sprzedażowo-marketingowym. Trener wspomagania rozwoju w oświacie. Pracowała jako manager w agencji interaktywnej oraz specjalista w działach marketingu firm z różnych branż, gdzie zarządzała setkami projektów w obszarze digital marketingu, IT i innowacji.
.
Projektowanie usług edukacyjnych jako strategiczna przewaga placówki oświatowej.
🔵 Dla: dyrektorów, managerów placówek oświatowych i nauczycieli zainteresowanych tworzeniem innowacyjnej oferty edukacyjnej.
>> nagranie webinaru niedostępne
Podejście do edukacji jako usługi otwiera przed managerami placówek oświatowych nowe pole działania. Wymaga bowiem od nich świadomego zaangażowania w tworzenia innowacyjnej oferty edukacyjnej. Oferty, która pozwoli nie tylko na wyróżnienie się na rynku edukacyjnym i przyciągnięcie nowych klientów (uczniów) ale przede wszystkim usługi edukacyjnej, która w sposób kompleksowy będzie odpowiadać na potrzeby obywateli jutra poprzez kształtowanie kompetencji niezbędnych do podjęcia przez nich pracy w zawodach przyszłości.
Podczas webinaru dowiesz się na czym polega projektowanie usług, ze szczególnym uwzględnieniem roli badań i strategicznego myślenia w tym procesie.
Marta Kuroszczyk – właścicielka In Visible Studio, projektantka usług publicznych.
.
Chcesz wykorzystać design thinking u siebie?
.
.